Očista organismu

V organismu se může objevovat skutečně celá řada škodlivých látek. Mohou to být různé mikroorganismy, těžké kovy, volné radikály a mnoho dalšího. Co pomůže? Je to osvědčená očista organismu.

Kde se nežádoucí látky berou?

Vše je založeno na našem životním stylu. Čím je horší, tím více problémů se objevuje. Nežádoucí látky se do těla dostávají třeba z prostředí, z nekvalitního jídla, i vlivem kouření, nebo alkoholu. Stejně tak se mohou objevovat jako následek různých chemických procesů v těle. Třeba vlivem nadměrného stresu. A právě očista organismu neboli detoxikace je pomůže vyloučit. Očista organismu má několik variant Jsou různé možnosti, jak může být očista organismu provedena. Nejznámější způsoby detoxikace – jak se dané cestě také říká, jsou ty přírodní. Založení jsou na konzumaci ovoce a zeleniny. Prvních několik dní se nekonzumuje nic jiného, jenom tyto potraviny. Nejlépe syrové, nebo v podobě různých koktejlů. Teprve následně je možné přidat i jinou, samozřejmě stále co možná nejkvalitnější stravu, aby nedocházelo k dlouhodobému hladovění.

První fáze není příjemná

Detoxikace neboli vyčištění organismu není v první fázi vůbec příjemná. Doslova by se dala přirovnat k lehčím abstinenčním příznakům. Člověk se nemusí cítit ve své kůži, objevují se nevolnosti, nadměrné pocení, nebo nechutenství. Je to známka toho, že se nežádoucí látky brání a snaží se tělu uškodit. Po této fázi už je vše výrazně jednodušší, jelikož vše nežádoucí je vyplavováno z organismu. A to samozřejmě přirozenými cestami.

Ideálně dvakrát do roka

Očista organismu by měla být pravidelná, realizovaná nejlépe dvakrát do roka. A to po období zimy a následně také na podzim. Nutno říci, že kdo svůj organismus detoxikuje skutečně pravidelně, má své tělo nejenom lépe fungující, ale prvotní projevy detoxikace nejsou tak nepříjemné, jako o člověka, který ji zkouší v podstatě poprvé.

Publikováno: 28. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Bílková