Kolikrát denně jíst

Jídlo je pro zdraví každého člověka nezbytné, jelikož díky němu tělo získává živiny, stejně jako energii. Mnohé samozřejmě napadá otázka, kolikrát denně jíst. Jste na tom stejně? Přinášíme vám odpovědi. Rozhodně zapomeňte na to, že by vám stačily dvě vydatná jídla. Toto je ta nejhorší cesta, kterou se můžete vydat.

Pět porcí je ideálních

Odborníky doporučovanou metodou je konzumace pěti jídel denně. Renomovaný portál internetovyporadce.cz však podotýká, že uvedené samozřejmě to platí pro toho, kdo brzy vstává a chodí spát klasicky. U těch, kteří vstávají až déle, nebo chodí spát velmi brzy, je možné jedno jídlo vynechat. Roli v tomto režimu hraje i celková vyváženost jídla. Dominovat by měla snídaně, oběd a večeře, zatímco ranní a odpolední svačina by měla být spíše jenom doplňkem jídelníčku.

Tělo nebude hladovět

Důvodem pro takto pravidelnou stravu, tedy pro pět porcí denně, je i to, že tělo nebude dlouhodobě hladovět. To je pro něho velmi nežádoucí stav, z několika důvodů. Proto je vhodní říci, že je třeba dodržovat jak pravidlo pěti porcí denně, tak i nutnost pravidelnosti. To znamená jíst zhruba ve stejné hodiny, každý den.

Dobré pro energii, i hubnutí

Pokud má tělo hlad, znamená to i nedostatek energie, který se může projevit na celkovém jeho výkonu. Díky pravidelnému stravování tak může po celý den bezproblémově fungovat. Tento styl stravování má pozitivní vliv i na hubnutí. Tělo pozná, že má všeho dostatek a nemá potřebu ukládat „na horší časy“. Současné tukové zásoby jsou následně spáleny pohybem.

Pestrost je základ

Pět porcí denně, stejného jídla, je špatná cesta. Vždy je nutné myslet na co největší pestrost. S tím má mnoho lidí problém, a tak hledá možnosti, jak si ulehčit. Nedoporučujeme omezovat počet porcí. Naopak doporučíme využít služeb, jako je třeba moderní krabičková dieta. Právě ta je na takovém pravidelném stravování přímo založena.

Publikováno: 01. 02. 2018 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Trendy a zajímavosti

Autor: Alena Bílková