Důležitost snídaně

Mnoho lidí dělá tu chybu, že podceňuje snídani. Vy byste takoví být neměli. Společně se podíváme na důležitost snídaně pro vaše tělo a pro celkové zvládnutí každého, třeba i náročného pracovního dne.

Dodání energie pro tělo

Jakmile se lidské tělo probudí ze spánku, začne se rozbíhat jeho metabolismus. A to naplno. Ten je třeba udržet v chodu. Proto je nutné tělu dodat sacharidy, které jsou tím nejlepším pomocníkem. Samozřejmě ideální je získat je právě z jídla. A toto je první fakt spojený s důležitostí snídaně. Jde o dodání potřebného množství energie pro lidské tělo.

Eliminace nepříjemných pocitů

Pokud jste někdy celý den hladověli, jistě víte, jaké jsou s tímto stavem spojené pocity. Rozhodně nejsou ničím příjemným. V břiše člověku kručí, cítí se bez energie, a dělat může problém i fyzická aktivita. Také nelze zapomínat i na pocity nevolnosti, stejně jako pocity spojené s motáním Hlavy. To všechno může způsobovat hlad, a proto je třeba takovým stavům čelit. Plnohodnotnou a vyváženou snídaní chvíli po probuzení.

Podpora hubnutí

Mnoho lidí si myslí, že když se ráno nenasnídaní, prospěje to jejich redukční dietě. Je to velký omyl. Je sice pravdou, že tělo přijme nějaké kalorie, ale díky tomu, že se nastartuje a bude v chodu, je zase bez problémů spálí. Při vynechání snídaně se tělo nejenom přepne do klidového režimu – a metabolismus bude pomalý, ale může dojít i k tomu, že bude využívána energie za svalů, což je z dlouhodobého hlediska velmi špatně.

Podpoří snadné vstávání

Ano, i to je ukázka důležitosti snídaně. Pokud si po zazvonění budíku představíte, že budete pár hodin hladovět, těžko se vám bude vylézat z postele. Co když ale víte, že vás na stole čeká něco dobrého? Vstávání bude o to jednodušší. Jde sice o důvod související s psychikou a vaší vůlí, ale i to je důležité, pokud chcete žít správně a aktivně.

Publikováno: 08. 02. 2018

Kategorie: Trendy a zajímavosti

Autor: Alena Bílková