Jak správně nosit roušku podle WHO?

O tom, že rouška funguje, respektive slouží jako účinné opatření proti šíření nákazy koronaviru, již pochybuje málokdo. Pokud si navzdory důkladné mediální osvětě stále nejste jistí, přečtěte si výsledky studií renomovaných zdrojů. V čem však spousta lidí, a to včetně těch, kteří o smyslu nošení roušek nepochybují, tápe, je způsob, jak roušku správně nosit. Společně se sponzorem článku – e-shopem Rouškoshop.cz vám přinášíme ucelený návod.

Naprostým základem jsou čisté ruce – roušku si nasazujte výhradně čistýma rukama, které jste si bezprostředně před nasazováním umyli čistou vodou a ideálně dezinfikovali.

Rouška se nasazuje přes nos a ústa – přesvědčte se v tom, že mezi obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. Podstatné je, aby nos a brada nezůstaly odkryté.

V průběhu nošení na roušku nesahejte rukama. Pokud se roušky z nějakého důvodu dotknout, ihned si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.

Sundávání roušky vyžaduje stejný přístup jako při zacházení s infekčním materiálem – sundejte si ji zezadu za šňůrky a nedotýkejte se přední části.

Pokud používáte jednorázovou roušku, vyhoďte ji do odpadkového koše, pratelnou do koše na prádlo nebo do jiné nádoby, kterou lze uzavřít. Nacházíte-li se v době sundávání v terénu, umístěte roušku do igelitového sáčku.

Jakmile si roušku sundáte, důkladně si omyjte nebo vydezinfikujte ruce.

Na závěr tip na luxusní roušky s vnitřní látkovou vrstvou s aktivním stříbrem, které zabraňuje množení mikroorganismů – seženete je na rouskoshop.cz za skvělé ceny. Prodejce nabízí roušky z české výroby, a to v širokém spektru designových variant a i pro zájemce o vlastní potisk.

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Bílková