Elektrický nebo plynový gril na kuřata?

Kuřata grilujete často a rádi, ale obtěžuje vás kouř, který pálí a štípe v očích a vaše oblečení po grilování zrovna nevoní? Existuje varianta grilování bez kouře, naopak s pronikavou vůní kuřat. V článku si porovnáme a shrneme, jaký gril na kuřata by mohl vyhovovat právě vám. Na internetu jistě najdete mnoho recenzí od ostatních zákazníků. Přečtěte si níže uvedené výhody a nevýhody jednotlivých grilů a ujasněte si, kam chcete gril umístit. Zda máte k dispozici elektrickou přípojku či upřednostníte plyn a zvolte variantu, která uspokojí vaše potřeby.

Plynové grily, jejich výhody a nevýhody

Princip fungování a obsluha plynového grilu je snadná. Stačí otočit kohoutek či stisknout knoflík, gril okamžitě hřeje a vy nemusíte dlouho čekat na to, až bude dostatečně nahřátý. Plamen se dá jednoduše regulovat a přizpůsobovat. Výhodou plynových grilů Roller Gril jsou instalované LPG trysky a sadou trysek pro zemní plyn a při přemisťování není potřeba přenášet propanbutanovou láhev. Nevýhodou je však, že plynový gril na kuřata budete samozřejmě moci použít jen tam, kde bude plyn k dispozici. Plynový gril neprodukuje žádný kouř, což může být pro někoho výhoda, pro jiného nevýhoda. Tento typ grilu se rozhodně nehodí do vnitřních prostor a je třeba dbát na to, aby při jeho používání nedošlo k výbuchu.

Elektrický gril spíše do interiéru

Tento typ grilu, přestože se nejedná o úplně typický gril, protože je ohříván skrze topné těleso, si získává čím dál větší přízeň u svých spotřebitelů. Hlavními důvody jsou bezpečnost, jednoduché ovládání a v neposlední řadě snadná údržba. Elektrický gril na kuřata je kompaktní zařízení, který se hodí na terasu nebo do interiéru. Pokud je pro vás toto umístění preferované, nevýhodou nebude ani to, že je potřeba vždy vyhledat přípojku do elektřiny. Ať už se rozhodnete pro variantu plynu či elektřiny, vybírejte z variant Roller Gril nebo CB.

Publikováno: 19. 06. 2022

Kategorie: Trendy a zajímavosti

Autor: Alena Bílková