Čekali byste koktejl vitamínů, mastných kyselin a minerálů v drobných plodech jihoamerické palmy?

Pak se seznamte s plody palmy Euterpe brazilské zvanými Acai Berry, které látkami blahodárnými pro lidský organimus přímo překypují. Jejich přednosti objevili již jihoameričtí Indiáni, v jejichž jídelníčku měly bobule Acai své nezastupitelné místo. Například lovci si je sebou brali na náročné několikadenní výpravy za zvěří a právě díky Acai byli schopni přežít bez nutnosti konzumace potravy, aniž by to mělo sebemenší vliv na jejich fyzickou výkonnost.

Co dělá Acai Berry tak výjimečným?

Především vysoký obsah antioxidantů (vitamínů A, C, E, polyfenolů, antokyanů, atd.) podle stupnice ORAC (Oxygen Radical Absorb Capacity), který patří mezi největší na světě. Zastíní několikanásobně dokonce i hroznové víno či borůvky. Antioxidanty pomáhají absorbovat volné radikály, které jsou v lidském těle zdrojem některých chorob a poruch, například srdečních onemocnění nebo rakovinného bujení. Pozitivně lidské zdraví ovlivňují také přítomné nenasycené mastné kyseliny, například omega-3, omega-6 a omega-9 a aminokyseliny. Velký obsah byl zaznamenán také v případě minerálů a stopových prvků, hořčíku, draslíku, fosforu, vápníku, železa a dalších. Pokud jste Acai Berry ještě nevyzkoušeli, rozhodně by nemělo ujít vaší pozornosti.

Využijte Acai ke zlepšení kvality svého sexuálního života a zvýšení životní vitality

Acai vykazuje ohromné množství pozitivních účinků na lidský organismus. Kromě jiného jej tonizuje a posiluje. Mnohými studiemi byly prokázány také pozitivní účinky na zdraví srdce a cév a stimulaci imunitního systému. Pomáhá také s dobitím energie a rychlým odstraněním únavy. To úzce souvisí s řešením poruch erektilní dysfunkce, kterou trpí především muži ve vyšším věku. Acai svými účinky pomůže k lepšímu prokrvení pánské chlouby a k větší spokojenosti mužů a v konečném důsledku i jejich partnerek. Vždyť, kdo by nechtěl mít opět sex jako za mlada.

Jak Acai Berry konzumovat?

Nejjednodušším způsobem jak využít pozitivních účinků těchto zázračných bobulek je jejich konzumace ve formě prášku, který vznikne usušením a namletím plodů. Prášek můžete rozmíchat ve vodě nebo jej přidat do kaše či jogurtu. Uplatní se také při vaření nebo pečení. Je-li pro vás manipulace s práškem příliš náročná a upřednostňujete-li jednoduchá řešení, můžete užívat Acai ve formě kapslí, které si sebou vezmete jednoduše i do kanceláře.

Publikováno: 02. 06. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Bílková