Vliv jídla na zdraví je enormní, nepodceňujte skladbu jídelníčku!

Říká se, že jsme to, co jíme. Nakolik je toto tvrzení pravdivé? Musíme říci, že celkem dost. Vliv jídla na zdraví konkrétního člověka totiž dokazuje mnoho konkrétních studií a publikují o tom články i magazíny a blogy. V jakých hlavních oblastech můžeme pomocí jídla ovlivnit naše celkové zdraví? Zjistěte to.

Naše váha

Nadměrná váha, nebo dokonce až obezita skutečně negativně ovlivňuje lidské zdraví. Člověk s nadváhou se totiž řadí do různých rizikových skupin. A co způsobuje právě nadváhu? Sice jsou případy, kde mají vinu hormony a podobné vlivy, ale ty jsou výrazně v menšině. To hlavní je skutečně jídlo. Příliš tučné a příliš sladké, ve velkých porcích, je problém.

Obranyschopnost organismu

Tělo je složitým strojem, který potřebuje kromě jiného i vitamíny a minerály. Pokud je nemá, může být narušena jeho obranyschopnost. Jde třeba o vitamín C, který však není jediný. A jak se do těla vše dostane? Samozřejmě pomocí pestré stravy, s ovocem a zeleninou. Kdo ji nemá, toho tělo má nízkou obranyschopnost a v případě chřipkové epidemie onemocní jako první.

Celkový vzhled

I ten je spojován s lidským zdravím. Pokud vše nefunguje, jak fungovat má, je to na konkrétní osobě jasně vidět. Polámané nehty, nepříliš silné vlasy, ale třeba i nezdravá barva kůže. To je jenom zlomek příkladů, které ukazují, že krása souvisí s lidským zdravím. A to souvisí také se stravováním. Samozřejmě podobně, jako v předchozím případě. Pestrá strava plná ovoce a zeleniny je cestou, jak docílit, aby mělo lidské tělo vždy vše, co potřebuje.

Fyzická kondice

Máte problém uběhnout pár stovek metrů? Nebo zvednout něco těžšího? Problémem je nulová fyzická kondice. Tu sice lze zvednout pomocí cvičení, ale pokud se nezačne stravou, nepůjde to. Základem jsou sacharidy, které dodají tělu dlouhodobou energii, a dále také bílkoviny, které podpoří nejenom růst, ale samozřejmě i celkovou sílu lidských svalů.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Bílková