5 chutných nápadů na dietní jídlo, ze kterých nebudete mít špatný pocit

Hamburger a hranolky

Jedním z nejlepších způsobů, jak si dopřát zdravou stravu, je občas si dopřát "cheat day". Výzkumy totiž ukázaly, že občasné "cheat days" mohou dietujícím skutečně pomoci zhubnout. Dodatečné kalorie mohou přispět ke zrychlení metabolismu a požitkářství vám může zlepšit náladu.

Klíčem k úspěšnému "cheat day" je vyvarovat se přejedení. Existují způsoby, jak připravit jídla, která jsou stále výživná. Zde je pět nápadů na jídlo, které uspokojí vaše chutě, aniž by sabotovalo vaše vážení.

1. Mac and Cheese

Zdravý pokrm z makaronů a sýra si můžete připravit podle receptu, který nepoužívá smetanu ani více druhů sýra s vysokým obsahem tuku.

Místo vody zkuste uvařit vybrané těstoviny v kuřecím vývaru s nízkým obsahem sodíku. Po uvaření těstoviny slijte, ale neproplachujte je. Poté přidejte jednu lžíci smetanového sýra a jeden šálek rozdrobeného sýra čedar a míchejte, dokud se vše nerozpustí.

Pro co nejvýživnější, nejchutnější a nejkrémovější makarony se sýrem přidejte vařené kuřecí maso, žampiony, nadrobenou slaninu, humra nebo brokolici.

2. Steak

Správně nakrájený steak může být luxusní i výživný. Hovězí maso obsahuje velké množství bílkovin a železa, které vás zasytí na delší dobu a dodá vám energii.

Pro zdravou večeři se steakem vyzkoušejte tento hovězí steak na ranči s okurkovou omáčkou. Podávejte ji s pečenými bramborami s trochou másla a zakysané smetany, abyste získali výživné a požitkářské jídlo.

3. Pizza

Pizza může být výživným a vyváženým jídlem, pokud je doplněna zeleninou a libovým masem. Může být i zdravou snídaní

Nezáleží na tom, zda si pizzu připravíte sami, nebo si ji necháte dovézt z oblíbené restaurace, jen si nezapomeňte hlídat velikost porce, abyste si mohli vychutnat mazlavý sýr a nápoj, například víno nebo pivo.

4. Hranolky v troubě

Pokrájejte brambory podle vlastního výběru, potřete je trochou avokádového oleje a pečte je v troubě vyhřáté na 425 °C po dobu 25 minut, abyste získali lahodné pečené hranolky. Podávejte je s rančerským dresinkem na namáčení a šťavnatým hamburgerem a získáte dokonalé požitkářské jídlo.

5. Váš oblíbený dezert

Nezáleží na tom, jaký je váš oblíbený dezert, ať už je to zmrzlina ve vaflovém kornoutu, čokoládové tyčinky s arašídovým máslem nebo brownies; měl by být součástí vašeho cheat day.

Pokud nemůžete najít zdravější verzi svého dezertu, snažte se ho nejíst příliš mnoho.

Jaké nápady na jídlo vyzkoušíte?

Mít po ruce několik nápadů na "cheat meal" vám pomůže udržet se na správné cestě, ať už se snažíte zhubnout, nebo si udržet současnou váhu. Doufáme, že tyto nápady ukázaly, že můžete jíst zdravě a zároveň si užít "cheat day".

Pokud se vám tento článek líbil, určitě se podívejte na naše nedávné příspěvky o výživě, kde se dozvíte, jak se i nadále věnovat zdravé a výživné stravě.

Publikováno: 23. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Bílková

Tagy: cheta day