Jak efektivně vyhřát místnost a neklepat se zimou?

Účinných způsobů, jak efektivně vytopit místnost je celá řada. Nemusí to však být jen pokoj uvnitř vašeho domu, ale taky prostory garáže nebo dílny. Ať už vlastníte kamna, které vám zpříjemňují chladné zimní dny, nebo vám s vytápěním pomáhají radiátory, nabízí se další finančně méně náročné varianty v podobě mobilních klimatizací, mobilních topidel a ohřívačů vzduchu. Jestliže plánujete pořízení některých z výše zmíněných zařízení, poradíme vám, které z nich spolehlivě vyhoví vašim požadavkům.

Vytápění domu či bytu

Jako nejlepší alternativa krbů a radiátorů, se nabízí použití elektrických topidel. Ty jsou obzvlášť vhodná do vnitřních prostorů vašeho domu nebo bytu. Neprodukují žádné spaliny a jsou ekologické. Výhodou je jejich nízká pořizovací cena s obstojným výkonem. Bohužel se spotřebou elektrické energie už tomu tak není. Obecně se doporučuje tyto typy topidel používat jen občas z důvodu jejich finanční náročnosti na provoz. Musíme však podotknout jednoduchost v instalaci a mobilitě. Stačí zapojit do volné zásuvky a vychutnat si příjemné teplo. Tip: Zdravá není ani příliš vysoká vlhkost. Zde si můžete přečíst, jak vybrat odvlhčovač do domácnosti. A zde si můžete odvlhčovač zakoupit.

Vytápění dílny

Pro tento účel vám spolehlivě poslouží naftová a plynová topidla. Nafta se nepoužívá jen pro pohánění motorů vozidel nebo technický přístrojů, jak si mnozí myslí. Ale slouží také jako zdroj paliva pro naftová topidla. Výhodou jsou nízké náklady na provoz a spotřebu, ale při pořízení si připlatíte. Je však nutné zajistit odvětrávaní spalin. Plynová topidla pořídíte za nízkou cenu, jelikož jsou nejlevnější na trhu a s dostačujícím výkonem. Na rozdíl od naftových však k nim potřebujete propan-butanovou bombu. Ale jestli máte vedle elektrocentrály ještě trochu místa, proč ne.

Klimatizace

U klimatizací bychom krátce zmínili, že nemusí sloužit jen k ochlazení během horkých letních období, ale u novějších modelů dokážou účinně vyhřát vaši místnost při chladných dnech a dopřát příjemný pocit tepla. Na výběr existuje široká škála klimatizací, avšak v přijatelné cenové relaci se nejčastěji nachází mobilní klimatizace. Dobrou volbou jsou mobilní klimatizace Dantherm.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Trendy a zajímavosti

Autor: Alena Bílková