Horská cyklistika

Jestliže máte doma horské kolo a vaše svaly jsou připravené na pořádnou vyjížďku, pak je pro vás ideální výlet na kole na Pustevny a okolí. Jestliže nejste zdatní cyklisté a nevlastníte elektrokolo, pak to pro vás může být náročná projížďka, ale jistě nebudete litovat, protože odměnou vám bude krásný výlet.

Namasírujte svaly a jdeme

Začít můžete ve Frenštátě pod Radhoštěm, zde si můžete prohlédnout muzeum anebo navštívit radnici, dole v přízemí uvidíte zmenšenou verzi sochy Radegasta a z vyhlídkové věže se vám nabídne výlet do okolí. Odtud se musíte dostat na Ráztoku. Po cestě na Ráztoku máte ještě možnost navštívit Pohankový mlýn, ve kterém se nejen dozvíte zajímavosti, ale také si můžete odnést pohanku na večeři, nedalo je i rodný dům bratří Strnadlů, takže pokud jste četli něco od Četyny, můžete se podívat, jak a kde žil. Z Ráztoky na Pustevny sice vede lanovka, ale pokud máte kolo, pak si kopec můžete vyšlapat. Nahoře vás čeká nejen krásný výhled do okolí, ale také malebné budovy, které navrhl Jurkovič. Pokud vám dal kopec zabrat, můžete zde zůstat a občerstvit se třeba teplým frgálem.

Vytrénovaný cyklista

Pokud jste vytrénovaný cyklista anebo jste si troufli na elektrokolo, tak můžete pokračovat ještě k soše Radegasta, u které můžete vydechnout, udělat si fotografii a nezapomeňte sáhnout na kulatou sponu, kterou má na opasku, protože vám může splnit přání. Jestliže zvládnete ještě dalších třináct kilometrů do kopečka, pak si vyjeďte k dřevěné kapličce Cyrila a Metoděje na Radhošť, před kterou najdete sousoší těchto dvou bratrů. Kromě malebné dřevěné kaple se vám nabídne nádherný výhled do širokého okolí. Bude to sice náročné, ale na druhou stranu zpátky se svezete pěkně z kopečka, takže ani nešlápnete.

Hurá do Beskyd

Pokud máte horské kolo, pak byste na něm měli vyrazit do hor a Beskydy jsou dobrou volbou, protože si zde pořádně protáhnete svaly a přitom budete mít nádherný zážitek. Jestliže nejste tak zdatní cyklisté, můžete zůstat na Pustevnách a o rozhled výhled nepřijdete, protože je zde nová stezka v oblacích.

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Trendy a zajímavosti

Autor: Alena Bílková